8.12.2012 - Zimní mistrovství ČR

17.12.2012 16:09

Životního úspěchu dosáhl Přemysl Pospíšil na Mistrovství republiky třináctiletých žáků v Jihlavě, když v závodě na 1500 metrů volným způsobem získal stříbrnou medaili. Medaile je více než zasloužená, šumperský plavec vylepšil svůj přihlášený čas o 18 vteřin. Přemek byl kondičně výborně připraven, což potvrdil i v dalších startech. Přidal čtyři umístění v první desítce, na 200 metrů motýlek skončil jednu pozici od medaile, na 400 metrů volný způsob doplaval pátý.

Tři zástupce měl šumperský plavecký oddíl na Mistrovství České republiky čtrnáctiletých v Kopřivnici. Nejvíce se dařilo Michaele Šímové, která ve všech startech doplavala v první desítce, v závodech na 100 a 200 metrů znak ji několik setinek dělilo od zisku bronzové medaile. Michael Müller také prokázal, že v republice patří ve své věkové kategorii do první desítky, nejlépe si vedl v závodě na 200 metrů prsa, kde obsadil páté místo. Jaromír Laštuvička doplatil na pokles formy, jeho maximem bylo dvanácté místo.

Trenérské duo Jiří Šváb a Lucie Šímová může spokojeně uzavřít letošní plaveckou sezonu.