24.3.2012 - Velká cena Bruntálu v plaveckém pětiboji

28.03.2012 21:02

Poslední březnový víkend zavítali Šumperští plavci do "drsného kraje", kde se konal již 5. ročník tradiční Velké ceny města Bruntálu v plaveckém pětiboji. Mezinárodního závodu se zúčastnili plavci nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, Polska a Ruska. Mezi účastníky byli mimo jiné i úřadující mistr světa Rudolf Šmerda z PVK Brno, světový rekordman Vladislav Bragin z Poseidonu Moskva  a ženskou část zastupovala Dana Beňová z Ústí nad Labem a Pavlína Mrůzková z Brna.

Ve velké konkurenci naši plavci vybojovali mnoho medailových umístění a osobních rekordů. V nejmladší kategorii získali Karel Vlk celkové 1. místo, když zvítězil ve všech 5 disciplínách a Marek Halama celkové 2. místo díky 4 umístěním na stupních vítězů. Hezké 3. místo v disciplíně 100 Z získal Jan Baslar. Další výborný výkon podal Jaromír Laštuvička, který skončil v kategorii starších žáků celkově na 2. místě a v disciplíně 100 VZ pokořil časem 0:59,78 magickou hranici 1 minuty. Ve stejné kategorii vybojoval celkově 4. místo Michal Müller  díky 2 umístěním na stupních vítězů. Mezi žačkami byla naší nejúspěšnější plavkyní Michaela Šímová, která byla 4x první a jednou druhá, celkově ve své kategorii obsadila 1. místo a ziskem 2830 bodů se stala nejlepší ženou velké ceny. Tímto výkonem stanula na nejvyšším stupínku společně s nejlepším mužem velké ceny, světovým rekordmanem Vladislavem Braginem.